Stále více lidí si kromě bazénu pořizuje na zahradu i vířivku. Je celkem pochopitelné proč. Vířící teplá voda je rozhodně příjemná a poskytuje jemnou masáž, která skutečně dokáže uvolnit ztuhlé svaly. Avšak aby nám dlouho vydržela, je nutné se o ni také dobře starat.
Součástí péče by mělo být mimo jiné také pravidelné čištění vířivky http://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/. To je dokonce ještě důležitější než u klasického bazénu. Důvodem jsou především trysky, které se mohou velmi snadno ucpat. Otázkou však je, jak často by měla být tato údržba prováděna.
Na tuto otázku bohužel nelze dát jednoznačnou odpověď. Závisí totiž na mnoha faktorech. A tím nejdůležitějším je četnost jejího používání. Jednoduše řečeno, čím více ji používáme, tím dříve se zašpiní. To ostatně platí prakticky o čemkoliv. I když totiž budeme opatrní, stále nám vypadávají vlasy a odlupují se částečky kůže. A co to vše může ve větším množství způsobit, asi není potřeba říkat.
Dále je to také tvrdost vody. Čím je totiž tvrdší, tím více drobných částeček obsahuje a tím více se bude tvořit vodní kámen. Ten není problémem u většiny klasických bazénů, kde máme chladnější vodu, avšak v případě vířivky s teplou vodou je nutné s jeho tvorbou počítat.
Samozřejmě záleží také například na teplotě vzduchu. Horké počasí je totiž ideální pro vznik řas a sinic, které se rozhodně neomezují jen na klasické bazény. I ony ve větším množství mohou vést k ucpání trysek, případně k jejich úplnému rozbití.
To vše je tedy nutné zvážit, než si stanovíme interval, v jakém budeme naši vířivku čistit. Zde je dobré si pamatovat, že je mnohem lepší častěji a zbytečně, než méně často a v příliš dlouhém intervalu. Jistě, sice to vše něco stojí, avšak věřte, že tato pravidelná údržba dokáže skutečně prodloužit životnost vašeho zařízení. V dlouhodobém horizontu se to tedy rozhodně vyplatí.