Dnes to již vidíme ve vlacích zcela běžně, že si nějaký pasažér sedne a ihned vyloví odkudsi notebook a začne s ním něco dělat. Někdo jen kouká na film, druhý hraje hry a ten třetí pracuje. Třeba píše nějaký text, nebo dělá něco v excelových tabulkách. Musíme se hned podívat na to, v čem notes, jak mu jistě zkráceně říkáme, převážet. Igelitová taška z marketu opravdu není tím nejlepším řešením. Notes v ní vysloveně trpí a může se velmi snadno poškodit. Otřesy mu neprospívají a rány už vůbec ne. Proto je dobré obětovat pár stovek na přepravní tašku, nebo batoh. Ten by měl mít polstrované boky a něco, čím se mezi ně přístroj upevní.
Většinou suché zipy. Tam se má tento spolucestující velmi dobře a vydrží i nějaké to prudké zastavení, a dokonce i pád. Taková taška skutečně není drahá a pokud se vám zdá, že ano, tak si pomyslete, že tím chráníte přístroj za několik desítek tisíc. Pokud nemáte nějakou plečku z bazaru za tři stovky a je vám to jedno. Dnešní notebooky sice přecházejí na méně citlivé hard disky, které jsou vyrobeny naprosto jinak nežli ty staré, kde rotovaly placky podobné CD disku. Mezi nimi kmitala ručička a ta četla nebo také zapisovala data. Je jasné, že jakýkoli větší otřes toto citlivé zařízení musel poškodit.
Proto se dnes používají disky, které vypadají jako obyčejná deska, nebo RAM paměť. Prostě už tam nic nerotuje a nic nekmitá. Data se zapisují a čtou naprosto jinou metodou, takže je hard disk vlastně méně náchylný na poškození. Což je velká výhoda. Navíc je práce s ním rychlejší a to několikanásobně. Je také dražší, ale právě proto byste mu měli na převozy koupit právě zmíněnou tašku nebo batoh. Po skončení práce s notebookem jej zase strčte zpátky, nenoste jej pod v ppodpaždí nebo v ruce i když jdete jen kousek. Je zde nebezpečí, že vám vyklouzne a je po něm.