Zahradní domky jsou po většinou samozřejmým doplňkem zahrad. Využívají se pro různé účely. Kam uložit zahradnické nářadí, sekačky a zahradní nábytek? Pokud nemáte dostatečně prostornou garáž, zahradní domek určitě oceníte. V neposlední řadě mohou prostornější domky posloužit jako ubytování pro hosty nebo jako hrací domek pro děti.
Domečky pro děti můžete postavit svépomocí nebo je zakoupit jako hotový výrobek. Zakoupené domky jsou certifikované a bezpečné. Nejčastěji bývají vyrobeny ze dřeva. Velmi snadno se sestavují a děti je určitě velmi ocení.
Dětské plastové domky jsou oproti dřevěným lehčí a uplatnění najdou, jak na zahradách, tak uvnitř domu.
U domku na nářadí asi přihlédneme k velikosti zahrady a k množství věcí, které budeme ukládat. Zručný kutil si domek dokáže vyrobit sám. Pokud se, ale rozhodnete pro koupi, máte na výběr dřevěný nebo plastový model.
Plastové domky jsou bezúdržbové. Není nutné je natírat ani jinak o ně pečovat. Plastové modely jsou odolné proti povětrnostním podmínkám. Tyto domky se hodí hlavně pro ukládání zahradního nářadí a zahradního nábytku, grilů a jiných potřeb pro zahradu. Jsou opatřeny dostatečně širokými dveřmi pro pohodlné a bezproblémové uložení nábytku. Sestavují se z ocelové konstrukce, kterou je nutné ukotvit k pevnému podkladu. Do domku se dají dokoupit vhodné regály a police.
Dřevěné domky se budou hodit pro ty, kteří chtějí zachovat na své zahradě přírodní ráz, v takovém případě, by byl plast rušivým elementem. Protože domky se prodávají z valné většiny bez povrchové úpravy, měli by být důkladně ošetřeny vhodným nátěrovým materiálem, který chrání objekt před nepříznivým počasím a plísním. Lazura, kterou bude dřevo ošetřeno, by měla být především vodoodpudivá. Prodloužíte tak životnost domku. Při výběru vhodného prostředku si raději nechte poradit.